Haber Detayı
13 Aralık 2015 - Pazar 22:02 Bu haber 2058 kez okundu
 
81 İlden Öğretmenler Konya’da Buluştu
KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TAHİR AKYÜREK, MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TARAFINDAN İL TEMSİLCİSİ OLARAK SEÇİLEN 81 İLDEN ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ.
Eğitim Haberi
81 İlden Öğretmenler Konya’da Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından il temsilcisi olarak seçilen 81 ilden öğretmenlerle bir araya geldi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın organizasyonuyla Türkiye’nin 81 ilinden Konya’ya gelen 81 öğretmenle bir araya geldi.
81 ilden il temsilcisi olarak seçilen öğretmenleri Konya’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, günümüzde en büyük eksikliğin model insan varlığı olduğunu dile getirdi. Örnek alınabilecek, hayatı boyunca insanları etkileyecek insan sayısının çok fazla olmadığını kaydeden Başkan Akyürek, “Böyle temayüz eden sizin gibi öğretmenlerimiz farklı bir manayı da ifade ediyor. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.
Konya’nın 5 üniversitesi, 500 binin üzerindeki öğrenci nüfusu ile bir eğitim şehri olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, belediye olarak çalışmalarında bunu dikkate aldıklarını ifade etti.
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ali Yılmaz da misafirperverliği nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür ederek çiçek takdim etti. 81 ilden gelen öğretmenler, Konya’da tarihi ve mekanları gezerek Hazreti Mevlana’nın 742. Vuslat Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında sema programı izlediler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KONYA, BÜYÜKŞEHİR, BELEDİYE, BAŞKANI, TAHİR, AKYÜREK, MİLLİ, EĞİTİM, BAKANLIĞI,
Yorumlar
Haber Yazılımı