Haber Detayı
08 Nisan 2015 - Çarşamba 16:24 Bu haber 941 kez okundu
 
Arat: "7 Haziran, Yeni Bir Zaferin Günü Olacak"
AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, 7 Haziran 2015’te yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimleri için belirlenen 14 milletvekili adayı ile ilgili bir açıklama yaptı.
Gündem Haberi
Arat:

Başkan Arat, belirlenen milletvekili adaylarını tebrik ederken; bugüne kadarki olgun yaklaşımları, Konya ve AK Parti konusundaki çabaları ile sürece katkılarından dolayı da tüm aday adaylarına teşekkür etti. Arat; “Sürecin partimiz, şehrimiz ve ülkemiz adına hayırlar getirmesini diliyorum. 7 Haziran’a kadar adaylarımızla, teşkilatlarımızla ve aday adaylarımızla birlikte yeni bir zafer için canla başla çalışacağız” dedi.
 
Genel merkez ve İl teşkilatı olarak bugüne kadarki süreci başarılı bir şekilde tamamladıklarını belirten AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, şunları söyledi; “7 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Milletvekilliği Genel Seçimleri için teşkilatımıza başvuran 206 aday adaylarımız ile oldukça olgun, verimli ve başarılı bir dönem yaşadık. Tarafsız olarak yürüttüğümüz bu süreç sonucunda genel merkezimiz 206 aday adayını büyük bir titizlikle değerlendirdi ve 14 kişilik aday listemiz ortaya çıktı. Öncelikle kararın şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” 
Aday adaylığı sürecinin sona erip adayların belirlenmesi ile yeni bir döneme girdiklerini aktaran AK Parti İl Başkanı Musa Arat, 7 Haziran’a kadar Seçim Koordinasyon Merkezi'nin(SKM) hazırlayacağı programlar dâhilinde yoğun bir çalışma içine gireceklerini belirtti. Arat; “Adaylarımızın da belirlenmesi ile gerekli tüm hazırlıklarımızı yapacağız ve mevcut milletvekillerimiz, milletvekili adaylarımız, aday adaylarımız, il - ilçe teşkilatlarımız, kadın ve gençlik kollarımız, gönüllülerimizle yoğun bir çalışma temposuna giriyoruz.
 
Gitmediğimiz, köy, mahalle ve hane bırakmama hedefindeyiz. Hemşehrilerimize kendimizi, adaylarımızı ve Yeni Türkiye'yi anlatacağız. Amacımız, AK Partimizin yeniden tek başına ve daha güçlü bir şekilde iktidar olması ve milletimizin hak ettiği hizmeti almaya devam etmesidir. Hedefimiz, Başbakanımız, Genel Başkanımız, hemşehrimiz Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yüzünün akı olmak ve 7 Haziran’da yeni bir zafere hep birlikte imza atmak. Bunu da inşallah başaracağız” ifadelerini kullandı.
 
Milletvekilliği adaylığı için İl Teşkilatı’na başvuran aday adaylarının hepsinin birbirinden değerli olduğunun altını çizen AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, aday olamayan aday adayları ile mevcut milletvekillerine de bir kez daha teşekkür etti. Başkan Arat; “2002 yılından bu yana Konyamıza büyük yatırımlar, hizmetler yapıldı. Bu yatırımların şehrimize kazandırılmasında milletvekillerimizin payı büyük. Ben, kendilerine bugüne kadarki büyük gayretleri için çok teşekkür ediyorum. Bugün kendileri listede yer alamayabilirler. Bu bir bayrak yarışı. Sayın Başbakanımızın ve genel merkezimizin takdiridir. Ancak bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aday olamayan mevcut milletvekillerimizle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.
 
25. DÖNEM AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1 - Ahmet DAVUTOĞLU
2 - Mustafa BALOĞLU
3 - Hüsniye ERDOĞAN
4 - Ziya ALTUNYALDIZ
5 – Muhammed Uğur KALELİ
6- Leyla ŞAHİN
7 - Mehmet BABAOĞLU
8 - Abdullah AĞRALI
9 - Halil ETYEMEZ
10 - Rüveyda Gülsüm KOZAK
11- Hacı Ahmet ÖZDEMİR
12 - Ömer ÜNAL
13 - Mustafa KAYA
14 - Ömer Faruk KANIK
Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: AK, Parti, Konya, İl, Başkanı, Musa, Arat, 7, Haziran, 2015’te, yapılacak, Mille
Yorumlar
Haber Yazılımı