Haber Detayı
19 Ağustos 2014 - Salı 20:08 Bu haber 1368 kez okundu
 
Berat bebek başardı!
Konya’da doğuştan kalp sorunu yaşayan ve yaşadığı kalp rahatsızlığı sebebiyle doktorların “Yaşamaz” dediği 75 günlük Berat Kerim Güney, olumlu geçen tedavi sürecinin ardından yaşam mücadelesini kazandı.
- Haberi
Berat bebek başardı!

Konya’da doğuştan kalp sorunu yaşayan ve yaşadığı kalp rahatsızlığı sebebiyle doktorların “Yaşamaz” dediği 75 günlük Berat Kerim Güney, olumlu geçen tedavi sürecinin ardından yaşam mücadelesini kazandı.
Konya’da dünyaya geldikten sonra yaşadığı kalp rahatsızlığı nedeniyle doktorların "Yaşamaz" dediği Berat bebek, olumlu geçen tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Berat bebeğin annesi kendilerine tedavi sürecinde destek olanEreğli Belediye Başkan Özkan Özgüven’i bebekleriyle birlikte ziyaret ederek teşekkür etti.
Konya Meram Tıp Fakültesinde dünyaya gelen Berat Kerim Güney’e yaşadığı kalp rahatsızlığı sebebiyle doktorların “yaşamaz” tezini koyduklarını söyleyen anne Nafize Güney, “Öldürmeyen Allah yaşatıyor. Konya Meram Tıp Fakültesinde dünyaya gelen oğlum Berat Kerim Güney kalp sorunu yaşadı. Doktorlar oğlumun kalbinin üzün salkımı şeklinde olduğunu söyleyerek “Bu çocuk yaşamaz” dediler. Ereğli’ye geldik ve maddi imkansızlıklar nedeniyle Belediye Başkanımıza müracaat ettik. Sağolsun kendileri bizimle yakından ilgilendiler ve çocuğumun tedavisi için seferber oldular. İlk olarak Ankara hacettepe Tıp Fakültesine gittik fakat bizi kabul etmediler. İnternet ortamında yapılan bir paylaşımla İstanbul Gebze Özel Anadolu sağlık Merkezi bizi aradı ve tedaviyi gerçekleştireceklerini söylediler. 72 gün boyunca çocuğum tedavi oldu. Artık 2 ayda bir tedavi sürecimiz devam edecek” dedi.
Berat Kerim Güney’in yakalandığı hastalığın dünyadaki ikinci hastalık olduğunu ifade eden anne Nafize Güney, diğer çocuğunda yaşadığını oğlu Berat Kerim Güney’in de yaşayacağını söyledi.
Tedavi sürecinde kendilerine büyük destek olan Başkan Özgüven’i ziyaret ederek teşekkür ettiğini söyleyen Nafize Güney, “Başkanımızdan Allah razı olsun. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Maddi manevi desteğini her zaman yanımızda htik. Bugünde Başkanımızın elini öptürmeye getirdim. Yoğun mesaisi arasında bizlere vakit ayırdığı için kendisine teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Berat Kerim Güney’in rahatsızlığı nedeniyle üzüntü duyduklarını ifade eden Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise, “Berat bebeğimizin tedavisi için üzerimize düşeni yapmaya Tepebaşı Escort hazırız. Kendisine kucak açan ve tedavisini üstlenen İstanbul Gebze Özel Anadolu Sağlık Merkezine de teşekkür ediyorum. Bundan sonra Berat bebeğimizin yanında yer alacağız ve her türlü desteğimizi kendisine vereceğiz. Allah kimseyi özellikle de yavrularımızla hastalıkla, ölümle sınamasın. Berat bebeğimizin sağlık durumunun her geçen gün iyiye gittiğini öğrendim. Çok mutlu ve de heyecanlıyım. Allah uzun ve de sağlıklı ömürler versin” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Berat, bebek, başardı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı