Haber Detayı
14 Eylül 2016 - Çarşamba 03:17 Bu haber 1688 kez okundu
 
Çumra'daki Bayramlaşmada Duygusal Anlar
Çumra’da düzenlenen bayramlaşma programına Başbakan Binali Yıldırım tarafıdan Çumralı Şehit Selvet Şimşek’in ailesine gönderilen mektup ve şehidin babası Ramazan Şimşek’in duygusal anları damda vurdu.
Kültür Haberi
Çumra'daki Bayramlaşmada Duygusal Anlar

Çumra Ak Parti Çumra İlçe teşkilatında başlayan bayramlaşma programı Ak Parti Konya il yönetim kurulu üyesi Mehmet Ünüvar, Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar, Çumra Belediye Başkanı Dr. Mehmet Oğuz ve çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Bayramlaşma Programında Konya İl Yönetim kurulu üyesi Çumra Koordinatörü Mehmet Ünüvar’ın partililerle bayramlaşmasıyla başladı ve Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar’ın konuşmasıyla devam etti.

Çumra İlçe Başkanı Ufuk Yağcılar konuşmasında, “Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin daha da pekiştiği, sevginin, şefkatin bir kat daha arttığı bir Kurban Bayramına daha erişmiş olmanın mutluluğunu milletçe yaşıyoruz. Bayramlarımız milletimiz için bulunmaz bir kaynaşma fırsatı olmaktadır. Sevdiklerimizle birlikte küçük büyük herkese iyi dileklerimizle yaklaşmanın, hoşgörünün hakim olduğu bayramlarımızın yaşamımızda apayrı bir yeri vardır. Bu bayramda annelerimizi, babalarımızı, büyüklerimizi, küçüklerimizi, kimsesizlerimizi, gazilerimizi, onların yetimlerini ve özellikle şehit yakınlarımızı asla unutmayalım.  Uzak yakın tüm yakın ve sevdiklerimizle bir araya gelip hasbihal edebilmek, onlarla aynı bayram sofrasını paylaşmak, kısaca insan olmanın verdiği hoşgörü ikliminde bir arada daha güzel ve müreffeh yarınlara kavuşacağız. Bütün bunları içerisinde barındıran bayramlarımız milli birlik ve beraberliğimizin adeta göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimizin Kurban Bayramını tebrik eder, teşkilatım adına hayırlar, sağlık ve mutluluklar dilerim.” dedi. 

Bayramlaşma programı daha sonra Çumra İlçe Kaymakamlığı ve Çumra İlçe Belediye başkanlığı tarafından Çumra Belediyesi Altınpark Aile Çay Bahçesinde düzenlenen bayramlaşma programıyla devam etti.

Programa İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar, Garnizon Komutanı Halil İşler, Belediye Başkanı Dr.Mehmet Oğuz, ilçe daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşma programında ilk sözü Mehmet Oğuz aldı.

Oğuz, '75 milyon insanlarla beraberiz 15 temmuz da hakikaten öyle büyük bir olay atlattık ki ellerinde silahlarla tanklarla ama karşılarında ellerinde silahı olmayan ve sadece Allah’ına güvenen ellerini semaya duaya açmış binlerden oluşan halkımızla gücümüzü gösterdi. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi tek bayrak ve vatanımızın altında Allah’a hakkıyla kul, Peygamberimize hakkıyla ümmet olmayı bizlere nasip etsin' dedi.

Bayramlaşma programında konuşan Çumra İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar ise, 'Rabbim milletimizin birliğini, dirliğini bozmak isteyenlere müsaade etmesin inşallah zor günler geçirdik tekrar yaşamayız inşallah' dedi.

Bayramlaşma programı Çumra Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde kalan çocukların ziyaretiyle devam etti.

Son olarak Çumra protokolü şehit Polis Memuru Selvet Şimşek'in Sevlet Şimşek’in baba evini ziyaret etti.

Ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

Ak Parti Konya İl Yönetim kurulu üyesi Çumra Koordinatörü Mehmet Ünüvar tarafından Şehit Babası Ramazan Şimşek’e Başbakan Binali Yıldırım tarafından gönderilen mektup verildi.

Şehit babası Ramazan Şimşek 'Allah devletimize milletimize zeval vermesin' dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çumra’da, düzenlenen, bayramlaşma, programına, Başbakan, Binali, Yıldırım, taraf
Yorumlar
Haber Yazılımı