Haber Detayı
08 Haziran 2016 - Çarşamba 12:42 Bu haber 1369 kez okundu
 
Hacıakif Adası Ziyaretçilerin İlgi Odağı
Beyşehir Gölü’nün ikinci büyük adası olan Hacıakif Adası, göl üzerinde adalara tekne turlarının başlamasıyla birlikte ziyaretçilerin ilgisini çekmeye başladı.
Turizm Haberi
Hacıakif Adası Ziyaretçilerin İlgi Odağı

Beyşehir Gölü'ndeki 33 adadan birisi olan ve 2 bin 650 dekarlık alanıyla dikkat çeken Hacıakif Adası, Beyşehir ilçe merkezinde bir mahalleye de adını veren Hacıakif Efendi’den ismini alıyor.

Şehir merkezinden gölde tekneyle yaklaşık 2 saatlik bir seyahatin ardından ulaşılabilen adaya, en yakınındaki kıyı yerleşim merkezi olan Yeşildağ Mahallesi’nden ise 10 dakikalık bir tekne yolculuğu sonrasında çıkılabiliyor.

Milli park statüsünde olduğu için geçmişte tarım alanı olarak da değerlendirilen, günümüzde ise sadece ziyaret ve hayvan otlatma merkezi olarak kullanılan Hacıakif Adası’nı turizme kazandırma konusunda da çalışmalar yürütülüyor.

Yeşil dokunun tüm güzelliklerini cömertçe sergilediği tarihi adanın en yüksek yeri bin 251 metre rakıma sahip Kocadağ olurken, sarkıt ve dikitlerle kaplı mekanda adını adadan alan Hacıakif Mağarası ise ziyaretçilerin yoğun ilgisini çekiyor. Adaya yat turları ve teknelerle gelen ziyaretçiler, mekandaki mağarayı da ziyaret etmeden bölgeden ayrılmıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beyşehir, Gölü’nün, ikinci, büyük, adası, olan, Hacıakif, Adası, göl, üzerinde,
Yorumlar
Haber Yazılımı