Haber Detayı
28 Şubat 2016 - Pazar 21:33 Bu haber 1470 kez okundu
 
Karatay'daki Okullarda Deneme Sınavına Yoğun İlgi
Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 12. sınıflara yönelik YGS deneme sınavı gerçekleştirildi. ÖSYM formatında yapılan deneme sınavına öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.
Eğitim Haberi
Karatay'daki Okullarda Deneme Sınavına Yoğun İlgi

Karatay genelinde 21 okulda YGS deneme sınavı yapıldı. ÖSYM formatında yapılan denemeye ilgi yoğun oldu.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Merkez İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay Kent Konseyi'nin ortak çalışması neticesinde yaklaşık 3 bin öğrencinin deneme sınavına girdiğini söyledi.

Geçtiğimiz günlerde yine Karatay Kent Konseyi'nin katkılarıyla yapılan deneme sınavlarının önümüzde ki günlerde de yapılamaya devam edileceğini ifade eden Hançerli, emeği geçenlere teşekkür etti.

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav ise açıklamasında Karatay Belediyesi'nin eğitime olan katkılarından dolayı teşekkür etti.

Hafta sonu yapılan YGS deneme sınavının 21 okulda gerçekleştiğini vurgulayan Büyükmanav, velilere seslenerek çocuklarının üzerinde öğretim noktasında sınava dayalı sistemlerden kalan bir alışkanlık olarak her hangi bir baskıda bulunmamalarını istedi. Bu baskıların öğrencilerin üzerinde olumsuz etkiler oluşturduğunu belirten Ömer Büyükmanav, sınava giren öğrencilere başarılar diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karatay, Belediyesi, Kent, Konseyi, Gençlik, Meclisi, tarafından, 12, sınıflara,
Yorumlar
Haber Yazılımı