Haber Detayı
14 Aralık 2015 - Pazartesi 19:46 Bu haber 2358 kez okundu
 
Meram’da 3 Bin Kişiye Yeni Tapu Müjdesi
MERAM BELEDİYE BAŞKANI FATMA TORU, İMAR UYGULAMASININ TAMAMLANDIĞINI VE TAPULARIN DAĞITIMINA BAŞLADIKLARINI İFADE ETTİ.
Ekonomi Haberi
Meram’da 3 Bin Kişiye Yeni Tapu Müjdesi

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından ilçe genelinde çevre ve yaşam kalitesini yükseltmek üzere imar planı revizyon ve imar uygulama çalışmaları devam ediyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Bu kapsamda Küçükkovanağzı, Büyükkovanağzı, Ladikli, Arifbilge ve Hacı İsaefendi mahallelerini kapsayan 1.5 milyon metrekarelik alanda 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 18. maddesi gereğince yapmış olduğumuz imar uygulaması tamamlandı ve tapuların dağıtımına başladık. Yaklaşık 3 bin parsel maliki, bu uygulamayla yeni tapularına kavuşmuş olacak” dedi. Bu imar uygulamasıyla Meram’da trafiği rahatlatacak önemli bir ana arterin açılacağını kaydeden Başkan Toru, “Azerbaycan Caddesi’nden başlayarak Çeçenistan Caddesi, Seydişehir-Antalya Çevre Yolu arasında 40 metre genişliğinde ve 2 bin 500 metre uzunluğunda yeni bir ana arter ve yeni bir cadde açılmış olacak” şeklinde konuştu.
12 BİN KONUT ÜRETİLECEK
1.5 milyon metrekarelik alanda yapılan uygulama sonucunda yaklaşık 12 bin konutluk bir rezerv alanı ürettiklerini dile getiren Toru, “İmar parsellerinin yanı sıra yeni yeşil alanlar, sosyal ve kültürel tesis alanları, eğitim alanları, cami alanları, sağlık tesisi alanları da oluşmuş oldu. Bu uygulama uzun yıllardır bekleniyordu. Önümüzdeki bahar dönemiyle birlikte bu bölgede hızlı bir yapılaşma sürecine hep birlikte şahitlik edeceğiz. Şimdiden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MERAM, BELEDİYE, BAŞKANI, FATMA, TORU, İMAR, UYGULAMASININ, TAMAMLANDIĞINI, TAPU
Yorumlar
Haber Yazılımı