Haber Detayı
29 Mayıs 2016 - Pazar 22:36 Bu haber 1478 kez okundu
 
NEÜ Turizm Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi
Necmettin Erbakan Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Turizm Rehberliği ve Turizm İşletmeciliği Bölümü ilk mezunlarını törenle uğurladı.
Eğitim Haberi
NEÜ Turizm Fakültesi İlk Mezunlarını Verdi

Mezuniyet Programına NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu,  NEÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Raif Parlakkaya, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Kuşpınar ile Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Buluş, akademisyenler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Fakülte Dekanı Parlakkaya ilk mezunlarını vermiş olmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti ve öğrencilere gelecek hayatlarında başarılar diledi.

Genç bir fakülte olmalarına rağmen sahip oldukları güçlü kadroyla iyi işler ortaya koyduklarını belirten Parlakkaya, desteğini esirmeyen üniversite yönetimine de teşekkür etti. Mezuniyetin gençler için önemli bir dönüm noktasını olduğunu belirten Parlakkaya, öğrenciliğin ve öğrenmenin hayat boyu devam edeceğini de sözlerine ekledi. 

Daha sonra kürsüye gelen NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Kutlu, Üniversitenin ilk mezunu olmanın zor ancak belli avantajları da olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:

“Üniversite yönetimi olarak öğrencilerimizin dezavantajlarını avantaja dönüştürmek adına birtakım çalışmalar yaptık. Umuyorum ki öğrencilerimiz iyi şekilde yetiştiler. Eminim kısa sürede iş hayatına atılacaklar ve çok başarılı olacaklar.” 

Daha sonra öğrencilerin sabırsızlıkla bekledikleri an geldi. Protokol üyelerinin ve hocalarının elinden başarı belgelerini alan öğrenciler, bir geleneği yerine getirdi ve keplerini havaya atarak mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Necmettin, Erbakan, Üniversitesi, Turizm, Fakültesi, Gastronomi, Mutfak, Sanatla
Yorumlar
Haber Yazılımı