Haber Detayı
03 Nisan 2016 - Pazar 02:53 Bu haber 1360 kez okundu
 
Öğrencilerden Güvenlik Güçlerine Koreografili Destek
Konya'daki özel bir okulun öğrencileri, terör olaylarına tepki göstermek ve güvenlik güçlerine destek olmak amacıyla koreografi hazırladı.
Kültür Haberi
Öğrencilerden Güvenlik Güçlerine Koreografili Destek

Okulun bahçesinde vücutları ile "Şehitler Ölmez" yazan öğrenciler, "Vatan sana canım feda", "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Bir ölür, bin doğarız" sloganları attı.

Özel Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Kabalak, Türkiye'nin son günlerde büyük bir sınavdan geçtiğini söyledi.

Bu zor günlerin bir an önce son bulması temennisinde bulunan Kabalak, "Bu zor günlerin inşallah üstesinden geleceğiz. Bugünkü yapılan çalışmada da gençlerin ne kadar istekli olduklarını ve onlara güvenilebileceğini herkes gördü" dedi.

 Okulun beden eğitimi öğretmeni Ramazan Umut Candan da çalışmayı öğrencilerden gelen istek üzerine yaptıklarını dile getirdi.

Öğretmenlerle istişare ederek bu çalışması yapmaya karar verdiklerini anlatan Candan, "Okul yönetimi ve öğrenciler olarak bu konularda hassas ve duyarlı olduğumuzu göstermek istedik. Koreografi çalışmamızı 600 öğrenci ile yaptık. Hepsi canı gönülden iştirak etti" ifadelerini kullandı.

Okulun 11. sınıf öğrencisi Seyyit Enes Türközü de "Bu çalışmayı yaparken tüylerim diken diken oldu. Asker ve polisimizin Allah yardımcısı olsun. Buradan destek olabildiysek ne mutlu bize" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Konyadaki, özel, bir, okulun, öğrencileri, terör, olaylarına, tepki, göstermek,
Yorumlar
Haber Yazılımı