Haber Detayı
22 Mayıs 2016 - Pazar 02:56 Bu haber 1484 kez okundu
 
STK Temsilcileri Berat Kandili'ni Kosova'da Geçirdi
"13. Ufuk Turu Toplantıları"na katılmak için Kosova'da bulunan Konya STK'larının temsilcileri Berat Kandili'ni Başkent Piriştine'deki Müslümanlarla birlikte geçirdi.
Kültür Haberi
STK Temsilcileri Berat Kandili'ni Kosova'da Geçirdi

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca (YTB) düzenlenen "13. Ufuk Turu Toplantıları", Kosova'nın başkenti Priştine'de devam ediyor.    

İlk kez Türkiye dışında düzenlenen programa Türkiye'nin yanı sıra Kosova, Makedonya, Arnavutluk, Sırbistan, Karadağ, Bosna Hersek, Yunanistan, Bulgaristan ve diğer Balkan ülkelerinden de temsilciler katılıyor.

Toplantıya Anadolu'nun dört tarafından ve Balkanlar'dan çok sayıda STK temsilcisi katılıyor. Konya'dan da 200 kişilik sivil toplum temsilcisi bu amaçla Kosova'da bulunuyor.

Berat Kandili'ni birlikte geçirdiler

Konyalı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri Berat Kandili'ni Piriştine'deki Müslümanlarla birlikte geçirdi. Konya İl Müftüsü Prof.Dr. Ali Akpınar, Kosovalılar ile Türkiye'den Piriştine'ye giden STK temsilcilerine vaaz verdi. Akpınar, bu mübarek günlerin Yüce Allah'ın kullarına sunduğu çok özel fırsatlar olduğunu belirtti.

Türkçe ve Arnavutça olmak üzere iki dilde gerçekleşen programda ilerleyen saatlerde Kuran'ı Kerim okundu, ilahiler söylendi ve dua edildi. Priştine'nin ecdat yadigarı en büyük camisi olan Fatih Camii'nde yapılan programın sonunda Konyalılarla Kosovalılar musafaha ederek kandillerini karşılıklı tebrik etti.Kaynak: Editör:
Etiketler: "13, Ufuk, Turu, Toplantıları"na, katılmak, için, Kosovada, bulunan, Konya, STKl
Yorumlar
Haber Yazılımı